Jak dobrać bramę do garażu?

Takie aspekty, jak wysoka jakość wykonania, oraz samych materiałów, czy bezpieczeństwo są oczywiście niezwykle ważne w momencie, gdy szukamy odpowiedniej bramy do garażu. Obecnie jednak wszystkie nowoczesne modele stoją pod tym względem na najwyższym poziomie, a to na co powinniśmy zwrócić uwagę to sposób otwierania się bramy.

Typy bram garażowych

solidne bramy garażowe - wielkopolskaSzukając odpowiedniej bramy do naszego garażu najważniejszą kwestią na jaką powinniśmy zwrócić uwagę to tym danej bramy, a nie to, czy jest ona wykonana z porządnych materiałów. Obecnie na rynku niemalże wszystkie modele bram od garażu cechuje wysoka jakość pod tym względem dlatego w wielu sklepach bez problemu dostaniemy solidne bramy garażowe – Wielkopolska to województwo świetnie zaopatrzone w sklepy posiadające w swojej ofercie każdy typ bramy wykonany z najlepszych materiałów. To właśnie na model i sposób w jaki dana brama się otwiera powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Jeżeli na przykład posiadamy bardzo mało miejsca na naszym podjeździe lub wręcz garaż wychodzi bezpośrednio na chodnik przy ulicy, wówczas bramy rozwierane, skrzydłowe, czy uchylne nie zdadzą swojego egzaminu. W takich sytuacjach warto kupić bramę, która zajmuje jak najmniej miejsca, czyli na przykład bramę rolowaną, albo tę segmentową będącą obecnie najpopularniejszym i najbardziej uniwersalnym typem bram garażowych. 

Segmentowe bramy garażowe cieszą się dużą popularnością nie bez powodu. Jeśli mamy ogrzewany garaż, są wówczas najlepszym wyborem ponieważ modele te posiadają właściwości izolujące. Oznacza to, że nie będą wypuszczać ciepła z naszego garażu, co z kolei przełoży się na niższe koszty ogrzewania. Inną zaletę stanowi aspekt estetyczny ponieważ taką bramę możemy dopasować kolorystycznie, czy to do odcienia elewacji, czy na przykład koloru dachówek.