Innowacyjne i precyzyjne sondy hydrostatyczne

Do kluczowych elementów nowoczesnej automatyki przemysłowej używane są czujniki pomiaru i detekcji poziomu. Urządzenia służące do pomiaru i detekcji poziomu stosowane są w wielu zakładach przemysłowych i służą do określania poziomu zapełnienia danego pojemnika przez materiał taki jak ciecze, płyny, gazy lub inne materiały sypkie.

Niezawodne urządzenia do pomiaru i detekcji poziomu  

nowoczesna sonda hydrostatycznaZ powodu różnorodności mierzonych substancji i warunków do ich pomiaru używa się wielofunkcyjnych urządzeń wykorzystujących różne rozwiązania technologiczne. Wśród nich znajdują się wskaźniki pojemnościowe, czujniki hydrostatyczne, a także sondy poziomu. Urządzenia do pomiaru i detekcji poziomu są bardzo szeroko stosowane w różnego typu przedsiębiorstwach i gałęziach gospodarki, gdzie korzysta się ze zbiorników. W przypadku badania poziomu wody lub innej cieczy stosowana jest nowoczesna sonda hydrostatyczna wyposażona w czujnik poziomu wody. Może być stosowana na zbiornikach otwartych i zamkniętych, bez względu na to czy lustro wody jest spokojne czy wzburzone. Działa w oparciu o ciśnienie oddziałujące na zanurzony wskaźnik poziomu cieczy. Na rynku oferowane są różnorodne sondy hydrostatyczne przeznaczone do pomiarów cieczy czystych, ścieków i cieczy lepkich. Są to niezwykle trwałe i odporne na chłodne temperatury urządzenia wyposażone w układy chroniące urządzenia.

Sondy hydrostatyczne cieczy to niezawodne i stworzone do pracy w trudnych warunkach urządzenia pomiarowe przeznaczone dla przemysłu chemicznego, energetycznego, papierniczego czy spożywczego. Są wykorzystywane wszędzie tam, gdzie korzysta się z jakichkolwiek zbiorników z cieczą bez względu na jej przejrzystość. Nowoczesne urządzenia eliminują ewentualne błędy i gwarantują wysoką dokładność i niezawodność działania.