Ikony pisane przez artystów

Chrześcijaństwo jest religią, którą wyznaje duża część mieszkańców świata. Założona dwa tysiące lat temu przez Jezusa Chrystusa, do dziś ma swoich zwolenników i wiernych na całym świecie. Podstawą chrześcijańskiej moralności jest miłość do Boga i bliźniego, a także postawa miłosierdzia względem drugiego człowieka.

Wyjątkowe ikony dla każdego

ikony pisane ręcznieWyznawcy chrześcijaństwa podejmują różnego rodzaju praktyki, mające przybliżyć ich do Boga. Podstawą są cotygodniowe nabożeństwa, na których gromadzą się wierni z danego obszaru, by wspólnie oddać cześć Panu. Nie bez znaczenia jest tutaj również sztuka chrześcijańska, której dzieła – utwory muzyczne, obrazy czy obiekty architektoniczne – powstają na chwałę Bożą. Gdy myślimy o malarstwie sakralnym, zapewne przychodzą nam do głowy wyjątkowe ikony. Są one otoczone czcią zwłaszcza przez wiernych prawosławnych, jednak można je spotkać również i w katolickich świątyniach. Ikony pisane ręcznie przedstawiają zazwyczaj świętych, Chrystusa lub Matkę Bożą, często ilustrują też biblijne wydarzenia. Stworzenie takiej ikony wymaga dużej cierpliwości i staranności, dlatego artyści muszą poświęcić sporo czasu na wykonanie jednej ikony. Jednak efekty, jakie uzyskują, są warte podziwiania. Jeśli chcielibyśmy posiadać własną ikonę lub podarować ją komuś bliskiemu, możemy udać się do pracowni malarskiej, której właściciele zajmują się tworzeniem takich dzieł. Zazwyczaj musimy nieco poczekać na realizację zamówienia, jednak cierpliwość z pewnością się opłaci.

Sztuka jest jedną z form ekspresji religijnych, znajdującą swoje zastosowanie w świątyniach i ich wystroju. Jeśli marzy nam się własny obraz o tematyce religijnej, możemy zamówić go u dobrego artysty. Ikona świetnie wkomponuje się w wystrój naszego wnętrza i z pewnością zachwyci wszystkich domowników oraz gości.