Guarana w proszku zdrowsza od kawy

W przyrodzie istnieje wiele naturalnych roślin które wspomagają ludzki organizm. Oprócz bardzo popularnej kawy i herbaty, które pijemy praktycznie codziennie istnieje wiele innych różnych substancji. One z powodzeniem mogą zastąpić klasyczną kawę i pospolitą herbatę pitą do śniadania.

Guarana zdrowy zamiennik kawy i herbaty

guarana w proszku cenaNatura daje nam wiele gatunków roślin, jest wręcz bogata w różnego rodzaju zioła, przyprawy czy rośliny wykorzystywane w lecznictwie naturalnym. Wiele z tych roślin odkrytych zostało przez różnego rodzaju plemiona wiele lat temu. Tak też jest z jednym z najmocniejszych stymulantów który zawiera w sobie dużą zawartość kofeiny. Mowa tu o guaranie. Indianie znają ją od stuleci, a nazwa rośliny wywodzi się właśnie z nazewnictwa danego przez Indian. Nazwa ta w ich języku opisuje guaranę jako owoc podobny do ludzkich oczu. Guarana uprawiana jest w Brazylii tam też znajduje się aż osiemdziesiąt procent produkcji tej rośliny. Nasiona zbierane są ręcznie. Guarana dla Indian jest również wykorzystywana jako lek, dodaje się ją do napojów i żywności. Przez zawartość taniny w Amazonii stosowana jest jako lek przeciwbiegunkowy. Indianie używają guarany podczas długich polowań aby pobudzić ciało i umysł oraz stłumić uczucie głodu. W Europie występuje guarana w proszku cena waha się w zależności od wielkości opakowania. Ludzie doceniają ją coraz bardziej gdyż w organizmie działa do sześciu godzin i nie zawiera w sobie toksycznych substancji. Oprócz tego przez to że kofeina uwalnia się wolniej nie powoduje niepokoju czy obniżenia koncentracji, co może pojawić się przy wypiciu zbyt mocnej kawy. Guarana doceniana jest też przez osoby na dietach odchudzających, gdyż pomaga kontrolować masę ciała zmniejszając apetyt.

Wiele osób aktywnie uprawiających sport odchodzi od picia kawy, poszukują zdrowszego rozwiązania. Takim rozwiązaniem jest właśnie guarana, która dostępna jest w wielu wariantach. Guarana w proszku dodana może być do soku czy też jogurtu. Co jest wygodne i prostsze od przyrządzenia kawy i herbaty.