Elewacja imitująca drewno odporna na promienie UV

Duży wpływ na wizualną atrakcyjność domu, ma wygląd zewnętrzny ścian budynku. Odpowiednio dobrana elewacja sprawia, że budynek wyróżnia się na tle innych, jest skutecznie zabezpieczony przed chłodem i wilgocią. Doskonałą alternatywą dla tradycyjnego drewna są materiały, które je imitują. Właściwie wykonana elewacja przyciąga wzrok, zabezpiecza ściany przed działaniem czynników atmosferycznych.

Właściwości elewacji z materiału imitującego drewno

imitacja drewna na elewacjiMa ogromny wpływ na estetykę domu. Drewno jest naturalnym surowcem, który jest bardzo przytulny i estetyczny. Wiele osób rezygnuje jednak z niego. Wymaga ono bowiem regularnej pielęgnacji, ważne są zabiegi konserwacyjne, by zachowało swoje właściwości. Osoby, które chcą uzyskać doskonale efekty, mogą zdecydować się na inne materiały. Imitacja drewna na elewacji jest doskonałym rozwiązaniem. Wykonana jest z trwałych materiałów, wyglądem przypomina drewno, zachowuje jego walory estetyczne, jednak nie wymaga konserwacji. Tego typu ściana nie wchłania wody, nie pęcznieje, nie wgryzają się w nią owady, nie rozwijają glony. Jest także niepalna. Doskonale naśladuje drewno, lecz jest pozbawiona jego wad. W sklepach znaleźć można materiały, które doskonale odwzorowują słoje i sęki. Dużą popularnością cieszy się elewacja z włóknocementu. Ten materiał kompozytowy zbudowany jest z cementu i włókna celulozowego, piasku kwarcowego oraz dodatków, które wykazują właściwości uplastyczniające. Zwiększają one ich elastyczność i wytrzymałość.

Tego typu masa skutecznie zabezpiecza przed wnikaniem wilgoci, doskonale odtwarza strukturę oraz barwę drewna. Doskonałym wyborem będą także produkty wykonane z tworzyw sztucznych, takich jak PVC, polipropylen albo polietylen z dodatkiem włókien celulozy. Tego typu tworzy tworzywa dostępne są w różnorodnych kolorach, są lekkie oraz odporne na działanie czynników zewnętrznych.