Efektywne izolacje natryskowe

Termoizolacja w budynkach najczęściej kojarzona jest z jednym materiałem. Chodzi oczywiście o styropian, który bez wątpienia jest materiałem najbardziej popularnym i każdy kto planuje zainstalować warstwę termoizolacyjną na budynku to początkowo rozważa właśnie zastosowanie styropianu. Od dłuższego czasu do naszej dyspozycji są jednak również inne ciekawe materiały.

Pianka PUR do ocieplania domów

izolacja natryskowa poddasza pianą mazowieckieŚwietną alternatywą dla styropianu może być pianka poliuretanowa. Materiał ten często określany jest również w skrócie jako pianka PUR. Korzysta z niej obecnie całe mnóstwo osób. Przewagą pianki poliuretanowej nad styropianem jest to, że piankę można nakładać w różnych miejscach już po wybudowaniu i wykończeniu domu. Natomiast styropian nakłada się metodą lekką mokrą, która zajmuje sporo czasu i jest to metoda pochłaniająca mnóstwo czasu. Rosnącą popularnością cieszy się obecnie izolacja natryskowa poddasza pianą Mazowieckie jest zaś jednym z tych województw, w którym można szybko znaleźć specjalistów zajmujących się tworzeniem takich warstw termoizolacyjnych. Pianka poliuretanowa nakładana jest najczęściej pod bardzo dużym ciśnieniem. Dzięki temu materiał ten dociera do najodleglejszych zakamarków i szczelin. Po kilku minutach dochodzi do dokładnego wypełnienia tychże miejsc i pianka przybiera wówczas swoją właściwą postać. Poddasze w domu jednorodzinnym może być więc ocieplone po kilku godzinach pracy.

Izolacje natryskowe wykonywane są przy użyciu agregatów. W związku z tym nie możemy samodzielnie pianki poliuretanowej nakładać. Jednak bez większych problemów znaleźć możemy firmy zajmujące się tworzeniem tego typu warstw chroniących przed ubytkiem ciepła. Obecnie dostępna jest również taka wersja pianki poliuretanowej, która przepuszcza parę wodną.