Duże łóżko tapicerowane

Podczas snu nasz organizm się regeneruje i zbiera siły na kolejny dzień. Jednak jeżeli będziemy spali na niewygodnym łóżku, to zamiast odpoczynku, zafundujemy sobie ból w kręgosłupie i nieprzespaną noc, która odbije się na całym dniu.

Praktyczne łóżka z pojemnikiem na pościel

łóżko tapicerowane 160x200 z pojemnikiem na pościelWiększość z nas lubi przebywać w pomieszczeniach, gdzie panuje porządek, dlatego dążymy do takiego stanu we własnym domu. Żeby utrzymać ład w sypialni, przydaje się pojemna garderoba lub odpowiednie łóżko tapicerowane 160×200 z pojemnikiem na pościel. Dzięki takim schowkom, szybko pozbędziemy się rzeczy zalegających na łóżku. Modele tapicerowane są przeznaczone dla jednej lub dwóch osób i świetnie się sprawdzą w klasycznej jak i nowoczesnej sypialni. Nie są one składane więc nie nadają się do salonu, mogą być bardzo wygodnym łóżkiem do spania dla każdego. Do typowych łóżek tapicerowanych zalicza się modele kontynentalne, które składają się z dużej skrzyni stanowiącej podstawę łóżka i materaca. Jednak tapicerowane może być też zwykłe łóżko, które można uzupełnić o wezgłowie czyli górny szczyt oraz dolny. Dzięki takim dodatkom, łóżko nabiera oryginalnego wyglądu. Pojemnik na pościel przeważnie znajduje się pod stelażem łóżka, który otwiera się za pomocą zamontowanego mechanizmu. Co do rozmiaru łóżka, to dwuosobowe modele można jeszcze dostać w dwóch szerokościach, a mianowicie sto czterdzieści na dwieście i sto osiemdziesiąt na dwieście centymetrów. W każdym z nich można wybrać jedną spośród wielu tapicerek.

Łóżko w sypialni przeważnie powinno współgrać z resztą mebli znajdujących się w tym pomieszczeniu lub w salonie. Najczęściej za tapicerowane łóżko trzeba zapłacić od tysiąca złotych wzwyż, ale można też je kupić na zamówienie i będzie wtedy nieco tańsze.