Dopasowane maski FFP3

Nasz organizm nieustanie jest wystawiony na próbę odporności, gdyż niebezpieczeństwa czają się w powietrzu. Najciężej walczyć z wrogiem, którego nie widać i dobitnie się o tym przekonaliśmy w czasie pandemii koronawirusa.

Która maska jest najlepsza?

bezuciskowe maski z filtrem ffp3Na nasze zdrowie wpływa bardzo dużo czynników, na które w przeważającej części mamy wpływ. Co prawda genetyki nie oszukamy, ale możemy wzmacniać swój organizm poprzez zdrową dietę, aktywny tryb życia czy unikanie stresów. Jednakże są wirusy, na które pomimo wszystko nasz organizm nie jest odporny, choćbyśmy codziennie zjadali po dwieście procent normy witaminy C. Głównie się to odnosi do wirusów przenoszonych drogą kropelkową, ponieważ o zakażenie jest bardzo łatwo. Obecnie orężem w walce z covid-19 są szczepienia, dystans społeczny, częste mycie rąk i noszenie maseczek. Jeżeli chodzi o maski, to nie ma obowiązku noszenie konkretnego modelu, gdyż tak naprawdę każdy nas chroni, jednakże w różnym stopniu. Najskuteczniejsze są bezuciskowe maski z filtrem FFP3, które kupimy niemalże w każdej aptece lub w sklepach internetowych. Są one wykonane z kilku warstw materiału o specjalnej strukturze i mają filtr, który wykazuje ponad dziewięćdziesięciodziewięcioprocentową skuteczność ochrony. Przede wszystkim filtr FFP3 zatrzymuje wszelkie bakterie, wirusy, grzyby, pyły, alergeny czy nieprzyjemne zapachy. Jednak konieczne jest właściwe noszenie maski, ponieważ w przeciwnym wypadku jej skuteczność będzie bliska zeru. Najważniejsze, aby jednocześnie były zakryte usta i nos.

Maski FFP3 są powszechnie wykorzystywany przez lekarzy, pielęgniarki, salowe czy ratowników medycznych, ponieważ najlepiej chronią przed ewentualnym zakażeniem. Jednorazowo są w stanie nieprzerwanie chronić nawet przez osiem godzin.