Dobra kasa online

Idąc do sklepu spożywczego, mięsnego czy cukierni, z pewnością po dokonanym zakupie otrzymamy od sprzedawcy paragon. Podobnie będzie w firmie świadczącej usługi, ponieważ większość z nich ma obowiązek rejestrowania sprzedaży na kasie.

Kiedy należy kupić kasę fiskalną?

kasy fiskalne online elzabO tym, czy dany przedsiębiorca musi używać kasy fiskalne czy też nie, decydują jego roczne obroty oraz rodzaj i forma prowadzonej działalności. Jeżeli kwalifikuje się on do jej użytkowania, to należy najpóźniej w dniu rozpoczęcia działalności ją nabyć, ale w przypadku zaistnienie obowiązku w trakcie roku, trzeba to zrobić z pierwszym dniem rozpoczęcia nowego miesiąca. Od kilku lat na rynku obecne są kasy fiskalne online Elzab, które zdalnie łączą się w sposób stały z Centralnym Repozytorium Kas. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które znacznie ułatwia  pracę przedsiębiorcy. Jeżeli chodzi o obsługę, to jest ona bardzo podobna jak w przypadku zwykłych kas, ale różnica polega na tym, że przedsiębiorca musi jej zapewnić stały dostęp do internetu. Jest to koniecznie, ponieważ w ten sposób łączy się kasa z CRK. W zależności od modelu kasy, może się to odbywać za pośrednictwem WiFi, GPRS czy Ethernet. Kasy online są dostępne w wersji stacjonarnej, czyli wymagającej nieprzerwanego podłączenia do źródła zasilania albo mobilnej. Firma Elzab jest znana na polskim rynku od wielu lat, a klienci cenią ją za wysokiej jakości sprzęt fiskalny, fachową obsługę i pomoc techniczną. Kasy online są dostępne dopiero od kilku lat, ale zyskują na popularności.

Fiskalizacja sprzedaży jest koniecznością w każdej działalności. Przedsiębiorcy, którzy posiadają klasyczne kasy, muszą co miesiąc przesyłać raporty do Urzędu Skarbowego, a firmy posiadające kasę online nie muszą się tym martwić, bo odbywa się to automatycznie.