Dlaczego warto wybrać luksusowe panele winylowe

Podłoga potrafi odmienić wygląd każdego pomieszczenia. Niewiele osób wybierając podłogę skupia się na ich specyfice. O wyborze głównie decyduje kolor. Tymczasem warto pomyśleć o możliwościach jakie daje nam określony typ podłogi. Piękne są podłogi drewniane, ale nie dają nam tyle możliwości co podłogi winylowe. 

Piękno luksusowych podłóg winylowych

luksusowe podłogi winyloweDrewno jest wrażliwe na zmiany temperatury i na wilgotność. Choć naturalne deska jest piękna to wymaga specjalnego traktowania, o którym nie można zapomnieć. W przeciwnym razie stanie się problematyczna w utrzymaniu i użytkowaniu. Na szczęście na rynku jest już produkt równie piękny jak drewno za to łatwiejszy w utrzymaniu, układaniu a przede wszystkim tańszy. Są to luksusowe podłogi winylowe. Jest to zupełnie nowa generacja podłóg. Przywykliśmy do podłóg laminowanych. Tradycyjne panele różnią się jednak od podłóg winylowych. Podłogi te mogą nie tylko przypominać drewno ale tez kamień. Te w dekorach drewna bardzo je przypominają w jego strukturze. Mają sęki, pęknięcia, piękne naturalne odcienie. Mają formę deski kojarzoną z naturalnym drewnem. Można układać je niczym parkiet w kwadraty i w jodełkę. Są ciepłe i przyjemne w dotyku. Gama kolorystyczna jest naprawdę szeroka. Znajdziemy tu i skandynawskie bielone kolory i te przypominające ciepły dąb. Do tego dobierzemy kolorystycznie listwy.

Fenomenem podłóg winylowych jest połączenie w nich piękna drewna a funkcjonalności płytki ceramicznej. Są wodoodporne i łatwo utrzymać je w czystości. Układa się je jak tradycyjne podłogi laminowane. Również posiadają zamki i dlatego należy układać je na specjalnie dedykowanym podkładzie. Niektóre posiadają warstwę samoprzylepna co dodatkowo ułatwia ich montaż. Można je przyklejać i odklejać wielokrotnie.