Dlaczego warto karmić psa surowym mięsem?

Jak wiemy, psy to potomkowie wilków i choć ewolucja w tym względzie wiele pozmieniała to jednak pewne kwestie nie zmieniły się praktycznie w ogóle

buyantibiotics24.net

, jak chociażby układ trawienia naszego psa, który wciąż wygląda tak samo, jak u wilka. Dlatego też odpowiednia dieta psa powinna zawierać głównie mięso i tylko niewielki odsetek produktów zbożowych.

Jak karmić psa?

zalecana dieta barfCzęsto nieświadomie źle karmimy nasze psy decydując się na zakup popularnych karm z marketów. Wydaje nam się, że skoro pies tak dużo je tej karmy to na pewno mu smakuje. Tymczasem rzeczywiście pies będzie potrzebował zjeść więcej takiej karmy tylko i wyłącznie dlatego, aby się najeść. Karmy te bowiem najczęściej w składzie posiadają przeważającą ilość składników roślinnych nad tymi mięsnymi podczas, gdy powinno być zupełnie na odwrót! Karmiąc psa zatem karmą bezzbożową zawierającą samo mięso, pies będzie potrzebował zjeść tej karmy znacznie mniej, co też sprawia, że jest ona wydajniejsza. Karmę jednak warto zostawić na dni, kiedy nie ma nas dłużej w domu, a na co dzień najlepszym wyjściem jest zalecana dieta barf opierająca się właśnie na podawaniu psu surowego mięsa z niewielkim dodatkiem produktów zbożowych. Dieta ta jest polecana zresztą nie tylko psom, ale również i kotom, które także z natury są mięsożerne. Jeżeli nie mamy dostępu do dobrej jakości mięs pamiętajmy, że zawsze możemy je zakupić w internecie.

Tego typu dieta jest znacznie zdrowsza od gotowej karmy

buykamagrausa.com

, którą warto mieć na wypadek, gdybyśmy mieli być dłużej poza domem, a już na pewno jest nieporównywalnie lepszą opcją od typowych karm, jakie znajdujemy na półkach sklepowych. Karmienie psa surowym mięsem należy jednak wdrażać stopniowo zarówno w okresie szczenięcym, jak i w przypadku dorosłego psa, który wcześniej nie był przyzwyczajony do takiego żywienia.