Czym jest deratyzacja?

Problem ze szczurami ma każde duże miasto i nieważne, czy mówimy o Poznaniu, Nowym Jorku, czy Paryżu. Bowiem im więcej ludzi, tym większa szansa na pożywienie. Dlatego też szczury nieco się z nami oswoiły i podchodzą coraz bliżej naszych siedlisk.

Skuteczne odszczurzanie w Krakowie

deratyzacja krakówNiestety nie znamy skutecznego, humanitarnego sposobu, ograniczające tym gryzoniom możliwość rozmnażania. To z kolei decyduje o tym, że jedyne, co nam zostało to ich eksterminacja. Dlaczego jest to konieczne? Albowiem szczury to siedlisko bakterii, pasożytów i patogenów przez środowisko, w jakim żyją. Same są odporne na większość chorób, ale wystarczy przypadkowy kontakt z ich wydzielinami lub odchodami, by zarazić się groźnymi bakteriami i pasożytami. Ponadto, w dzisiejszych, niemal wolnych od wścieklizny czasach, są one jej najczęstszą ofiarą. Pamiętajmy też, że ciąża szczura trwa zaledwie 22-23 dni, a średnia ilość młodych w miocie to 9 osobników, zatem są one w stanie, w bardzo szybkim czasie, nie tylko odbudowywać, ale też zwiększać swoją populację. Jeżeli potrzebna jest nam deratyzacja Kraków jest miastem, gdzie znajdziemy specjalistów z prawdziwego zdarzenia. Albowiem w naszym mieście działa kilka przedsiębiorstw o uznanej, ogólnopolskiej marce, które współpracują nie tylko z klientami indywidualnymi, ale także biznesowymi. Świadczone przez nie usługi są rzetelne i fachowe, co znajduje potwierdzenie w opiniach i komentarzach zadowolonych klientów.

Nie wszyscy wiedzą, ale to właśnie te gryzonie były odpowiedzialne za epidemię tyfusu, dżumy i cholery w minionych stuleciach. Było tak, ponieważ są wszystkożerne i z braku innego pożywienia posilały się ludzkimi zwłokami. Pomimo, ze same nie zapadały na powyższe choroby, to przenosiły ją na setki kilometrów.