Czy klepsydry są nadal używane?

Do mierzenia czasu możemy wykorzystywać teraz naprawdę zaawansowane rozwiązania, ale przecież wcale nie musi to oznaczać, że rozwiązania klasyczne i znane człowiekowi już od wielu wieków wyszły z użytku i produkcji. Wystarczy przyjrzeć się klepsydrom do saun. Tam te produkty pasują naprawdę znakomicie między innymi ze względu na swój niepowtarzalny wygląd.

Jak właściwie wykorzystać klepsydrę do sauny?

klepsydra do sauny harviaProducent takich praktycznych akcesoriów doskonale zdaję sobie sprawę z tego, jakie warunki panują w tym specyficznym miejscu. Właśnie dlatego do produkcji klepsydr, o których tutaj mowa, wykorzystuje przede wszystkim materiały takie jak szkło i drewno. Zdecydowana większość wewnętrznych elementów w sauny jest wykonana właśnie z drewna, więc taki dodatek pod względem wizualnym będzie tam na pewno świetnie pasował. Czy klepsydra do sauny harvia to tylko element dekoracyjny? Absolutnie nie. Osoby, które korzystały już z takich miejsce jak sauny, powinny doskonale wiedzieć, że zbyt długie przebywanie w takich warunkach może stwarzać potencjalne zagrożenie. Sauna pozwala łatwo odmierzyć na przykład kwadrans lub jeszcze inny czas. Tym bardziej że przy szklanym elemencie wypełnionym piaskiem może znajdować się odpowiednio wykonana podziałka, na podstawie której każdy użytkownik sauny może w mgnieniu oka dostrzec, ile czasu już minęło.

Z takiej klepsydry można oczywiście korzystać wielokrotnie, ponieważ wystarczy ją obrócić, żeby piasek się dalej przesypywał. Również na ten piasek warto poświęcić chwilę swojej uwagi, ponieważ wcale nie musi być to tradycyjny piasek wykorzystywany na przykład do produkcji cementu. Przyglądając się klepsydrom do sauny, można zauważyć, że sprzedawane są egzemplarze z kolorowym piaskiem. Może być on na przykład żółty lub niebieski.