Co wyróżnia świece sojowe?

W celu produkcji świec możliwe jest wykorzystanie różnego typu wosków. Każdy z nich wyróżniają nieco inne właściwości. Przez wiele lat popularnością cieszyły się świece parafinowe, jednak z biegiem lat zaczęto alternatywnych opcji, które są bardziej przyjazne dla środowiska i zdrowsze dla ludzi. Coraz częściej więc wykorzystywane są woski rodzinne, jak wosk sojowy. Warto więc dowiedzieć się, czy świece sojowe są bezpieczne i jakie są ich zalety

Najważniejsze właściwości świec sojowych

jasne ekologiczne świece sojoweWarto wiedzieć, że świece sojowe są to świece wykonane z wosku sojowego, który stanowi przetworzoną formę oleju sojowego. Jest on pozyskiwany przez wyciskanie ziaren soi. W dalszej kolejności, w wyniku uwodornienia powstaje wosk sojowy. Jest to w pełni naturalny produkt. Dobrym wyborem są jasne ekologiczne świece sojowe. Nie zawierają one w swoim składzie dodatkowych czy sztucznych substancji. Zazwyczaj są wzbogacane o olejki eteryczne. Świece zapachowe stanowią bowiem doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie piękne aromaty we wnętrzach i jednocześnie chcą żyć w zgodzie z naturą albo są weganami. Właściwości świec sojowych powodują, że coraz więcej osób sięga po nie zamiast świec parafinowych. Charakteryzuje je wyższy poziom wydajności i jest to jedna z najważniejszych zalet świec sojowych. Jeżeli pali się je w odpowiedni sposób, możliwe jest ich wykorzystywanie niemal do ostatniej kropli.

W przypadku wosku sojowego temperatura topnienia jest niższa, niż dla wosku parafinowego. Dzięki temu jest znacznie mniejsze ryzyko poważnych poparzeń, a usuwanie zabrudzeń łatwiejsze. Świece sojowe są znacznie bardziej zdrowe i nie ma przeciwwskazań do ich używania. Są otrzymywane z naturalnych wosków, co zapewnia bezpieczeństwo zarówno dzieci, jak i kobiet ciężarnych. Powszechnie uznawane są również za przyjazne środowisku.