Co powiesić na ścianę w salonie fryzjerskim?

Salon fryzjerski miejsce w którym bywamy dosyć często. Jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc nie tylko przez kobiety, ale również mężczyzn. Dlatego posiadacze tych miejsc robią wszystko, żeby klienci ich wychodzili nie tylko zadowoleni ze swoich nowych fryzur, ale również, aby czuli się tam profesjonalnie przyjęci.

Zalety kalendarza fryzjerskiego

kalendarz do salonu fryzjerskiegoWiadomo każdy ma swoją koncepcję na wystrój salonu, dlatego każdy salon czymś się różni. Jednak w wielu z nich można zauważyć wyjątkowy kalendarz do salonu fryzjerskiego, który ułatwia pracę niejednemu fryzjerowi. Czym się taki kalendarz różni od zwykłego? Mianowicie przede wszystkim tym, że to nie miesiące i daty się liczą a postać która na nich jest głównie przedstawiająca osobę z pięknymi fryzurami czy też odcięciami. W zależności czy jest to salon męski czy damski możemy widzieć kalendarz z mężczyznami lub kobietami na każdy miesiąc z inną fryzurą. Wiele zakładów robi swoje projekty w takim wydaniu, żeby klienci mogli widzieć efekty pracy danego salonu. Innymi kalendarzami bardzo ważnymi w salonie są te w których prowadzone są zapisy. W większości zakładach jest bardzo duży ruch i klienci są zapisywani w kalendarzu. Dlatego tak ważne jest posiadanie dużego i obszernego kalendarza mieszczącego się w recepcji, w której pani nanosi poprawki i zapisy z dokładnością co do godziny i tego co ma zostać wykonane na klienta głowie. Ułatwia to pracę fryzjerów, których w zakładzie bywa kilku, a kalendarz jest jeden dla wszystkich. Bywają zakłady w których klasy fryzjer ma swój kalendarz, ale przy jednym w razie jakichś posunięć może inny fryzjer zająć się klientem.

Jak wynika ze wstępu  kalendarz w salonie może pełnić bardzo ważne rolę. Jeden do zapisów inny do po prostu przyjrzenia się jakieś fryzurze. Drugi mniejszy do zapisów klientów, dzięki temu wiemy jak czasem rozdysponować, żeby każdy klient został odpowiednio obsłużony i najważniejsze bez pośpiechu przy którym możemy popełnić jakiś błąd i klient wyjdzie niezadowolony.