Bock serwis i jego zakres działania

Przemysł chłodniczy i klimatyzacyjny ma coraz szersze zapotrzebowanie. Gastronomia, klimatyzacja w miejscach użytku publicznego oraz chłodnie to nie jedyne zastosowanie systemów chłodniczych. Dlatego tak ważny jest kompleksowy serwis urządzeń tego typu.

Funkcjonowanie Bock serwisu

bock serwisPodstawą działań serwisowych jest odpowiednie rozpoznanie przyczyny awarii. Dobrze jest zdać sobie sprawę z tego, że częstotliwość występowania usterek zależy w dużej mierze od wykonywanie bądź niewykonywania czynności eksploatacyjnych. Bock serwis oferuje rzetelną usługę w zakresie konserwacji i naprawy sprężarek chłodniczych. Jeśli już rozpozna powód usterki, w dalszej kolejności przechodzi do wymiany lub naprawy poszczególnych jej wymaganych podzespołów. Później czyści chemicznie pozostałe. Nie zapomina także o wykonaniu testu szczelności i wydajności urządzenia, jak również o olejowaniu, które zabezpiecz przed jego zatarciem. Ponadto oceniając jakość wykonywanych usług, trzeba zwrócić uwagę na fachowe podejście i wydanie gwarancji poserwisowej. Równie ważne jest też to, czy oferowane są przez serwis nowe rury, zbiorniki czy filtry powinny być solidne, nigdy nie używane i dobrane specjalnie pod model naprawianej sprężarki, najlepiej od tego samego producenta. Jeśli chodzi natomiast o koszt serwisu, zależy on głównie od ceny wymienianej części. Kwestia naprawy czy wymiany jest problemem indywidualnym. Oczywiście, najlepszym rozwiązaniem, bo najpewniejszym jednocześnie, jest wymiana właśnie. Niemniej, ważne jest, aby działania te spełniały wszelkie oczekiwania, co do wydajności i sprawności systemu.

Zazwyczaj producenci w swoich ofertach odpowiadają na potrzeby zastosowań komercyjnych. Zarówno tych dużych, jak i tych małych. Wynika to głównie ze specyfiki rozwoju poszczególnych gałęzi przemysłu. Chodzi ostatecznie o znalezienie optymalnych rozwiązań, które zadowoli klienta i serwis jednocześnie.