Bezpieczny lakier dla dzieci

O tym, że małe dziewczynki są kopiami swoich matek, wiadomo od dawna. Od najmłodszych lat naśladują swoje matki, ubierając ich rzeczy, malując się ich kosmetykami czy też używając ich lakierów do paznokci. Jednakże nie zawsze to co dla dorosłych jest dobre dla dzieci.

Jaki lakier do paznokci jest bezpieczny?

bezpieczne lakiery do paznokci dla dziewczynekDzieci trzeba szczególnie chronić przed szkodliwym działaniem wielu produktów, które są w użyciu przez dorosłych. W wielu kosmetykach są szkodliwe substancje, które dla dorosłych są neutralne, jednakże dla dzieci mogą być szkodliwe. Głównie odnosi się to do lakierów do paznokci, które dość często zawierają ftalany czy inne substancje, które mogą wywoływać uczulenia bądź podrażnienia. Dlatego też bezpieczne lakiery do paznokci dla dziewczynek są produkowane z naturalnych składników na bazie wody. Oczywiście ich trwałość nie będzie taka jak w przypadku lakierów hybrydowych, ale z pewnością będzie wystarczalna dla dziecka. Na rynku znajdziemy kilka firm produkujących takie lakiery, a dostaniemy je w wielu drogeriach i sklepach kosmetycznych. Mają one całkiem sporo żywych i pastelowych kolorów, które z pewnością przypadną do gustu małym dziewczynkom. Lakiery przeznaczone do stosowania przez dzieci, mają przyjemny, delikatny zapach oraz można je zmyć wodą albo specjalnym środkiem myjącym, w zależności od rodzaju. Z pewnością taki produkt nie zniszczy delikatnych paznokci dziecka, a na pewno dostarczy świetnej zabawy dla małej kobiety. Możemy je kupić już za kilkanaście złotych.

Nieraz można zobaczyć małe dziewczynki, które mają niechlujnie pomalowane paznokcie i z pewnością jest to efekt ich własnoręcznej pracy. Żeby mogła to być bezpieczna zabawa, warto kupić dziecku specjalny lakier do paznokci, który będzie delikatny.