Aluminiowe imadło warsztatowe

Imadła stołowe nie są używane wyłącznie w zakładach przemysłowych i warsztatach. Niejeden modelarz używa takowych imadeł do najróżniejszych zadań, głównie z racji możliwości dokładnej regulacji siły zacisku, i możliwości użycia nakładek, chroniących materiał przedmiotu trzymanego w szczękach imadła.

Lekkie imadła do stołów roboczych

imadło stołowe obrotoweStołowe imadła są od razu rozpoznawalne, gdyż nie są wykonywane ze stali, a z lekkich stopów aluminium. Są przez to o wiele lżejsze, i wygodniejsze do użycia przy pracy w ograniczonej przestrzeni, gdyż nie są tak masywne i duże jak ich stalowe odpowiedniki, przeznaczone do zakładów przemysłowych i warsztatów narzędziowych czy samochodowych. Najczęściej używane imadło stołowe obrotowe montowane jest na blacie stołu za pomocą zacisku, identycznego jak zaciski w ciężkich imadłach ze stali. Rzadko posiada możliwość montażu na szynach stołów przemysłowych, aczkolwiek może być na takich instalowane bez użycia szyn czy zaczepów, z racji małej wagi i niewielkich rozmiarów. Szczególnie często pojawia się w pracowniach modelarskich, gdzie wykorzystywane jest do utrzymywania skorupy czy części modelu w całości podczas prac, sklejania, modyfikacji czy nawet w trakcie malowania. Gumowe nakładki, zakładane na szczęki imadła są w tym przypadku ogromnie przydatne, gdyż zapobiegają wszelkim uszkodzeniom, jakie mogłyby powstać po nieostrożnym regulowaniu zacisku i ustawieniu zbyt mocnego chwytu na danym przedmiocie w szczękach.

Lekkie stołowe imadła są rekomendowane każdemu kto potrzebuje małego imadła do warsztatu domowego lub też do pracowni. W obu przypadkach są one najlepszym wyborem i w każdym z tych miejsc sprawdzają się równie dobrze, zarówno podczas obróbki materiałów jak i każdych innych prac warsztatowych.