Adwokat niemiecki w Poznaniu

Kancelaria w której pracują adwokaci niemieccy specjalizuje się w obsłudze prawnej polsko-niemieckich relacji w przestrzeni biznesowej i prywatnej. Świadczone są tam kompleksowe usługi zarówno dla klientów niemieckich w kwestiach związanych z prawem polskim jak i klientów polskich na obszarze prawa niemieckiego, pomoc ta jest więc bardzo elastyczna.

Jak pracują adwokaci niemieccy w Polsce?

adwokat niemiecki poznańBez wątpienia głównym atutem adwokatów niemieckich, którzy pracują w Polsce jest doskonała znajomość języka niemieckiego i polskiego, zrozumienie zarówno polskiej, jak i niemieckiej mentalności w wymiarze społecznym i biznesowym, a także podwójne kwalifikacje prawne – znajomość prawa niemieckiego i polskiego. Z tego względu adwokat niemiecki poznań to osoba, która pomoże nam w wielu kwestiach i nie jest dla niej żadnym problemem posługiwanie się językiem obcym. W sprawach, które dotyczą problemów na płaszczyźnie polsko – niemieckiej jest to bardzo istotne. Adwokaci niemieccy prosperujący w Polsce doradzają na obszarze prawa cywilnego, pracy, handlowego, dochodzenia wierzytelności i karnego. Doświadczenie, kompetencja, otwartość i zaufanie to standardy, które stanowią solidny fundament wszelkich ich działań.  Celem jest wspieranie przedsięwzięć poprzez zapewnienie doradztwa prawnego uwzględniającego ekonomiczne, operatywne i strategiczne czynniki. Pomoc przy jednorazowych kwestiach i problemach prawnych również wchodzi w grę.

W przypadku, gdy konieczne jest wszczęcie postępowania sądowego adwokaci sporządzają szacunkowy bilans kosztów, uwzględniający szanse i ryzyka procesowe, ich doradztwo prawne pozwala zauważyć potencjalne problemy i ryzyka prawne, dzięki czemu ograniczyć, a nawet wyłączyć ryzyko długoletnich i kosztownych sporów sądowych. Reprezentowane są interesy przed wszystkimi niemieckimi sądami rejonowymi, okręgowymi i apelacyjnymi.